מילון מונחים - קרמיקה ופורצלן

א'

אנגוב - Engob 

נוזל צמיגי המונח על גוף האריח על מנת לכסותו במלואו (לשם השגת אחידות גבוה יותר) ולהקל על היישומים הבאים בתהליך הייצור. בנוסף הוא כולל אלמנט  שתכונותיו הן בתווך- בין הגוף לבין הזיגוג- אשר יפחית את המתח שנוצר בין השניים במהלך השריפה ויסייע לחיבור ביניהם. זאת ועוד, מכיוון שמדובר בחומר חדיר, הדבר מקל על שחרור הגזים הנוצרים בשלב החימום הראשוני.כמו כן, אנגוב מונע הידבקות גוף האריח לגלילי המסוע בעת תהליך השריפה.
תהליך הייצור

 

אנטי בקטראילי (אריח) - Anti Bacterial Tile

אריח אנטי בקטריאלי נועד לשיפור איכות החיים באמצעות שימוש באזורים רגישים במיוחד (חדרי ניתוח) וכן לשימושים אחרים על פי הצורך. אריח אנטי בקטריאלי מתקבל באמצעות שריפה בטמפרטורה גבוהה של חלקיקי מיקרומטרי של תחמוצת טיטניום (TiO2) אשר, על ידי ניצול תהליך פוטוקטליטי, מאפשר יצירת אריחי ריצוף וחיפוי ייחודיים.

 

אנטי סטטי (אריח) - Anti Static Tile

קרמיקה מבודדת זרם חשמלי ועם זאת אינה צוברת מטענים חשמליים באופן חד משמעי. אריחים אנטי סטטיים יעילים באזורים שבהם מטענים אלקטרוסטאטיים נפוצים או משפיעים לרעה על תפקודם התקין של מכשירים. אריחים אנטי- סטאטיים מיוצרים במיוחד על מנת לספוג מטענים חשמליים ולהוביל אותם אל הקרקע. נעשה בהם שימוש בחדרי ניתוח ובחדרים המשמשים להתקני מחשוב. 

יש לציין כי בנוסף למאפייני ייצור מיוחדים של האריח, יש להשתמש בדבקים מתאימים שיתמכו בהגנה האנטי סטטית וייצרו תשתית אנטי סטאטית.

 

אריזה – Package 

האריחים מגיעים כשהם ארוזים, לרוב באריזות קרטון. בכל קרטון יש כמות נתונה של אריחים בעלי שטח מסוים (לדוגמה: קרטון הכולל 4 אריחים בגודל 60X60 הינו בעל שטח כולל של 1.44 מ"ר). הקרטון כולל מספר רב של נתונים:

  • נתונים כלליים- נתונים לגבי היצרן וארץ הייצור. 
  • נתונים ספציפיים - נתונים לגבי המוצר לרבות - שם, מידות, סוג מוצר, קבוצת סיווג, סדרת ייצור.

אריזה

 

ארץ ייצור – Country of Origin  

קיימות תעשיות רבות בעולם בהם מייצרים אריחים. המדינות המובילות בעולם בהיקף הייצור הינן: סין, הודו, ברזיל, איטליה , ספרד, טורקיה.

הטכנולוגיה של ייצור האריחים מופצת בכל העולם ולפיכך, ייצור איכותי של מוצרים אינו מוגבל גיאוגרפית. עם זאת, קיימת מסורת רבת שנים במדינות מסוימות ובעיקר איטליה המבטיחה בקרת איכות רצינית יותר וכן מחויבות של היצרנים למתן אחריות אמיתית למוצרים שהם ייצרו. על פי התקנים המחייבים בעולם, חובה לציין את ארץ הייצור של אריחים על גבי האריזה.
ארץ ייצור האריחים

 

ב'

בולנוז (אריח) - Bullnose Tile  

אריח בעל קצה מעוגל ומזוגג. משמש כאריח גימור על שטח אריחי קיר ופנלים. ישנם גם אריחים בעלי שני קצוות מעוגלים המשמשים לאותה מטרה עבור התקני פינה.

 

ביסקוויט - Biscuit 

מונח המשמש בענף לתיאור גוף האריח. מכיל תערובת של חמר המעניק לאריח את גמישותו וחומרים אנטי פלסטיים אחרים (אנטי שומניים). הביסקוויט מהווה את החלק העיקרי והבסיסי של האריח עליו מורחים שכבות של אנגוב (Engob) וכן זיגוג לצורך קבלת המראה הסופי הרצוי של האריח.

תהליך הייצור

 

ג'

גוון – Shade

לאריח המתוכנן לייצור יש מראה וגוון מסוים אותו תכננו היצרנים ("המודל").

בפועל, עקב תהליך השריפה, מתקבלים אריחים בגוונים שאינם בהכרח הגוון המקורי שתוכנן  לייצור. בתהליך המיון (לרוב תהליך בקרה אנושי), מתקבלים אריחים בעלי גוון שונה הממוינים לקבוצות של גוונים דומים ומסומנים באופן נפרד המאפשר זיהוי ומעקב אחר הגוון הספציפי שהתקבל בתהליך הייצור. כאשר מרצפים או מחפים אריח חובה לדעת מהי סדרת הייצור בה נעשה שימוש וזאת מתוך מספר מטרות ובעיקרן כאשר יש צורך לסיים את העבודה ונדרשים אריחים מסדרה זהה או כאשר יש תקלה ויש צורך לבדוק את מקורה. 

גוונים

 

גימור פני האריח – Tile Surface 

ייתכנו מספר גימורים של פני האריח בהתחשב בתהליך הייצור ובעיבודים שעובר האריח לאחר תהליך הייצור. ישנם אריחים שאינם עוברים עיבוד נוסף לאחר הייצור וישנם אריחים העוברים תהליך עיבוד נוסף. מקובל לקבוע חלוקה כדלקמן:

א. תהליך עיבוד על פני האריח
אריחים שלא עברו תהליך עיבוד נוסף: גימור מט, גימור מבריק, גימור רוסטיק 

אריחים שעברו תהליך עיבוד נוסף: גימור הונד, גימור לפאטו, גימור מלוטש, גימור מעורב (הונד/ רוסטיק)

טבלת גימורים (שרטוט)

ב. תהליך עיבוד על פאות האריחים 

אריחים שלא עברו תהליך עיבוד נוסף: אריחים בגימור נטורל (Natural)

 אריחים שעברו תהליך עיבוד נוסף: אריחים חתוכים (Rectified)

 

גלזורה 

ראו להלן "זיגוג"

 

 ד'

דגימה (שיטה) – Sampling Basis 

מנגנון הקבוע בתקן הבינלאומי En – 14411 הקובע את שיטת דגימת האריחים אשר ייבדקו לצורך קביעת העמידות של האריחים שיוצרו במדדים השונים שקובע התקן (בין השאר: ספיגה, שחיקה, חוזק שבירה, ישרות פאות, עמידות בכימיקלים).

 

דיאגונל - Diagonal

ראו להלן "פריסה אלכסונית"

 

דיגיטלי (שיטת ייצור) – Digital Production 

עם ההתקדמות הטכנולוגית העצומה, בכלל ובתחום הצילום, בפרט, פותחו מכונות דיגיטליות לתעשיית הקרמיקה שנועדו ליצור אריחים שונים לחלוטין זה מזה ובעל "עומק" רב. כל זאת, כדי לתת מענה לצורך לייצר אריחים קרובים ביותר לאריחים טבעיים.

בבסיס השיטה ישנו תהליך של סריקת אריחים טבעיים ואחסונם במחשב של מכונת הייצור הדיגיטלית. במהלך הייצור, "שולף" המחשב את האריחים הסרוקים באופן מקרי ומטביע אותם על האריחים המיוצרים. ייצור מקרי (רנדומלי) זה מבטיח שונות מלאה בין האריחים.שיטת ייצור זו מתאימה לאריחים מזוגגים בלבד.

שיטת ייצור דיגיטלית 

 

דק (אריח) – Slim Tile 

אריח קראמי בעובי דק (3-6 מ"מ). קיימות שיטות שונות לייצור אריחים אלה.

היתרונות העיקריים של אריחים דקים: משקל נמוך, ניתן להדביק (חיסכון כספי ניכר) וכן נוחות רבה ביישום (חיתוך, למשל).

החסרונות העיקריים של אריחים דקים: החוזק המכני של התמיכה, סכנת שבירה במקרה של יישום לא מושלם. 

אריחים דקים

 

ה'

הונד (אריח) – Honed Tile

תהליך ליטוש מכני המבוצע על פני אריח לא מזוגג בו עושים שימוש באבני שחיקה שונות על מנת להעניק לאריח ברק בעוצמות מגוונות. אריח ייחשב כבעל גימור הונד אם הוא עבר תהליך של ליטוש חלקי. אריח לא מזוגג שעבר תהליך ליטוש מלא יהיה בעל גימור פנים מלוטש (Polished). רצוי להשוות לליטוש של אריח מזוגג שעבר תהליך ליטוש חלקי ונקרא  לפטו – Lappato.

גימור פני האריחים

 

הונד מעורב (אריח) – Mixed Honed Tile

אריח רוסטיק לא מזוגג העובר תהליך ליטוש חלקי.

גימור פני האריחים

 

הועדה האירופית לקביעת תקנים – CEN

גוף אירופאי (European Committee For Standardization) הקובע סטנדרטים ותקנים, אחראי לביסוס תקנים ושיטות מדידה עבור אריחי קרמיקה ברחבי אירופה.

 

התנגדות לבעירה - Fire Resistance

עמידות החומר בפני שריפה. אריחי קרמיקה הינם חסיני אש בכל טמפרטורה ואינם מלבים שריפה או פולטים רעלים. בדיקת עמידות אריחים לאש נעשית על פי נוהל בדיקה DIN 4102.

 

התנגדות להחלקה - Slip Resistance 

מידה, בין אם דינמית או סטטית המשמשת לקביעת ההיבטים השונים של החלקה על פני משטח האריח. שיטת המדידה כוללת תנאים יבשים ורטובים, מהירות תנועה, מידת הכוח הנדרש על מנת להזיז אובייקט על פני האריח וזווית קריטית של פני האריח. ייעוד האריח ותחזוקתו הינם בעלי השפעה משמעותית על דרגת ההתנגדות להחלקה הנדרשת.

התנגדות להחלקה

 

התנגדות לחומרים כימיים - Chemical Resistance 

יכולת פני האריח לעמוד בפני נזקי כימיקלים, חומצות ומתכות אלקליות, כמו גם מלחים הנפוצים בברכות שחייה בהתאם לשיטת הבדיקה שנקבעה בתקן ISO 10545-13. 

התנגדות לכימיקלים

 

התנגדות לחשמל - Electricity Resistance

אריחים קרמיקה הינם בעלי התנגדות לחשמל. נושא זה בעל חשיבות רבה ביותר למניעת תופעות של התחשמלות ושריפות. 

בדיקות ההתנגדות לחשמל מבוצעות על פי תקן CE - 64 "Electrical Resistance".

 

התפוררות - Flaking 

פגם דחיסה הגורם לריבוד בשכבות שונות בגוף האריח. פגם הנגרם מליקוי באוורור או שחרור אויר במכת המכבש הראשונה. פגם זה מתגלה בגוף לאחר שריפתו ע"י הקול השונה המושמע כאשר נוקשים על האריח. תופעה זו ידועה גם כ"התקלפות".

 

 ז'

זיגוג ("גלזורה") - Glaze

ציפוי פני האריח ההופך למזוגג לאחר שריפתו ומוצמד בחוזקה לגוף האריח. מרכיביו שונים ממרכיבי גוף האריח והוא מונח על הגוף טרם שריפתו. פני האריח, לאחר זיגוגו ושריפתו, יגלו תכונות שונות בתכלית מאלו של גוף האריח. ע"פ תקן ISO 10545 אריחים מזוגגים מסומנים כ GL בעוד שאלה שאינם מזוגגים מסומנים כ UGL. 

אריח מזוגג
אריח לא מזוגג

 

זיגוג שקוף – Transparent Glaze 

חומר בעל יכולת אטימה הנוסף בתהליך הייצור של אריח לא מזוגג ותפקידו לצמצם את יכולת החדירה של נוזלים וזיהומים אל פני האריח. כיוון שהחומר חודר אל השכבה העליונה של גוף האריח, הוא אינו נשחק (כפי שקורה כאשר הזיגוג עצמו מיושם בחלקו העליון של האריח).

 

ח'

חוזק בכפיפה - Modulus of Rupture

חוזק הכפיפה של האריח נמדד על פי מידת מצרף התכונות של החומרים המרכיבים אותו בהתאם למידת הדחיסות שלהם. חוזק הכפיפה מבוטא ב N/mm² (ניוטון לממ"ר) והוא מוגדר על פי תקן ISO- 10545-4.

מאפיינים טכניים- כח בשבירה וחוזק בכפיפה

 

חומרי גלם – Raw Materials 

אריחי הקרמיקה עשויים מחומרים שונים בהרכבים שונים. חומרים אלה מעניקים לו את תכונותיו ההכרחיות כגון פלסטיות לשם יצירת האריח. השוני בין המרכיבים השונים נועד לתת פתרונות שונים למשל אריחי קיר שונים מאריחי ריצוף, בין השאר, ברמת המעמס בו הם עומדים. בתהליך הייצור מעורבבים חומרי הגלם בתהליכים מורכבים היוצרים תערובת (ולא תרכובת) . זאת לצד תהליך שריפה מורכב (800-1200 מעלות) גורם להיווצרות אריחים ברמות איכות שונות לצד קבלת אריחים בעלי גדלים וגוונים שונים.  

חומרי גלם
 

חתוך (אריח) – Rectified Tile 

אריחים העוברים תהליך בו מיישרים את הפאות לרמה של °90 . מטרה הפעולה הינה לאפשר הצמדת האריחים כדי לקבל מראה של "משטח אחיד". יצוין שעל פי התקנים הבינלאומיים יש חובה להשתמש במרווח (מקובל – 3 מ"מ) בין אם האריח חתוך או לא. בשוק נהוג לכנות אריחים אלה "חיתוך לייזר". למעשה, מדובר בחיתוך רגיל של מכונה המותאמת לביצוע פעילות זו. 

 

חץ (בגב האריח) – Arrow Sign  

לעיתים, קיים סימון של חץ בגב האריח. נהוג לחשוב שהכוונה הינה שיש לרצף או לחפות על פי כיווני החץ. למעשה, אין כלל כזה. אריחים רבים אינם מסומנים בחץ וכאלה שכן מסומנים, לא ניתן תמיד לראות כיוון מסוים בו יש לרצף את האריח.

המשמעות המקובלת של החץ הינה לסמן את כיוון יציאת האריח מהתנור בתום תהליך הייצור.מקובל לרצף את האריחים על פי המראה שלהם. למשל, אריחים עם כיוון כגון אריחים המדמים שיש מסוג טרוורטין (כעלי גידים אורכיים), ירוצפו בדרך מסוימת בעוד אריחים שאין להם כיוון מדויק ירוצפו באופן אקראי ללא כיוון מסוים.

 

חרס - Clay

החומר העיקרי הקובע את איכות המוצר. ישנם חומרים שונים כאשר הידועים שבהם הם החרס הסיני והחרס מאוקראינה.

חומרי הגלם

 

חרסית מועשרת בסידן - Clacined Clay 

חמר שרוף המגיע בד"כ מחתיכות שבורות, מוקטן לגודל גרגר ספציפי ומוסף להרכב גוף אריח הקרמיקה כחומר אנטי שומני (אינו מוסיף פלסטיות- גמישות).

 

ט'

טיח/ חומר - Mortar 

תערובת חול ומלט המשמשת כדבק בהתקנות מסורתיות. מכונה גם טיח צמנט.

 

טרה קוטה - TerraCotta

אריחי טרקוטה הינם אריחים לא מזוגגים, עשויים מחמר בגוון חום- אדמדם, המיוצרים בשיטת שיחול. 

אריחים מיוצרים במספר גימורים: רוסטיק, חלק, מבריק.

טרה קוטה

 

י' 

יישום רובה - Grouting

חומר הרובה מיושם במרווח בין האריחים ע"מ להפריד לאטום ולהגן על האריחים הסמוכים וכן כדי לשמש מרווח בו האריח מתרחב ומתכווץ.

רובה

 

יציקה - Moulding 

מערכת המשמשת לעיצוב אריחים.

 

יציקה - Casting 

תהליך יצירת האריח במהלכו הגוף הקראמי- בצורת נוזל נשפך לתוך תבנית של פלסטר או טיח הסופג כמות גדולה של מים וגורם לגוף האריח עימו הוא בא במגע להתקשות. תהליך זה יכול להיעשות בתבנית אחת או שתיים בלבד.

 

כ'

כבישה (תהליך ייצור) - Dry Pressing   

אריחי קרמיקה המיוצרים בתהליך כבישה מסומנים B הינם אריחים המיוצרים מתערובת טחונה דק ומעוצבת בתבניות בלחץ גבוה (להבדיל מאריחים המיוצרים בשיטת השיחול ומסומנים A). מרבית האריחים מיוצרים בשיטת הכבישה עקב עלויות כלכליות נוחות יותר.

תהליך ייצור – כבישה

 

כבישה בעומס כפול - Double Load Pressing  

תהליך יצירת האריח באמצעותו מושגים אריחים מעוטרים באמצעות:

כבישה ראשונית ועיקרית של גוף האריח. 
הנחת הדקורציות באותה התבנית. 
ביצוע כבישה משנית המעניקה לאריח את צורתו הסופית.

 

כבישה כפולה - Double Charge  או Double Loading 

תהליך ייצור אריחים לא מזוגגים במהלכו מרוססת אבקה יבשה העוברת כבישה בלחץ ראשוני נמוך ע"מ לעצב את גוף האריח ולהעניק לו די יציבות בכדי להעבירו לתבנית נוספת לשם כבישה נוספת במהלכה מונחות הדקורציות על גוף האריח באמצעות כבישה בלחץ גבוה אשר תעניק לאריח את עיצובו הסופי.

סוגי החומרים
הטיפולוגיות השונות (שרטוט)

 

כח במעמס - Breaking Load

כח במעמס משקף את העוצמה המופעלת על אריח שתביא לשבירתו. המדד הינו בניוטון (N) והוא מספר אבסולוטי. המדידה הינה בהתאמה לשיטה המתוארת בתקן  ISO 10545-4.

מאפיינים טכניים- כח בשבירה וחוזק בכפיפה

 

כח שבירה – Breaking Strength 

כח המתקבל מהכפלת כח במעמס ביחס של המרחק בין נקודות הבדיקה ורוחב האריח. המדד המתקבל מבוטא בניוטון (N). הבדיקה מתבצעת על פי תקן Iso 10545 – 4.

מאפיינים טכניים- כח בשבירה וחוזק בכפיפה

 

כמות עודפת – Spare

כאשר רוכשים אריחים לריצוף או חיפוי, מומלץ מאוד לרכוש אריחים בכמות עודפת על זו הנדרשת על בסיס השטח אותו רוצים לרצף. הסיבות לצורך בכמות עודפת: חיתוכים, פחת ושבר, ושמירה עבור העתיד. 

 

ל'

לא מזוגג (אריח) - Unglazed Tile 

אריח קרמיקה המיוצר "ללא כיסוי". האריחים הלא מזוגגים העיקריים המוכרים ביותר הינם אריחי פורצלן (אריחי קרמיקה בעלי ספיגות נמוכה מ – 0.5%) אך קיימים גם אריחים לא מזוגגים ברמות ספיגות גבוהות יותר מ - 0.5%. 

קיימים מספר סוגים (טיפולוגיות) של אריחי פורצלן לא מזוגגים:

גוף מלא – Full Body 
כבישה כפולה – Double Loading 
החדרת מלחים – Soluble Salt
פני האריח
אריחים לא מזוגגים 

 

לפאטו (גימור פני האריח) - Lappato Finish

אריח מזוגג העובר תהליך ליטוש חלקי. גימור פני שטח מושג ע"י ליטוש המשטח באמצעות גלגלי שחיקה אשר מסירים חלק מהגלזורה שעל פני האריח ובכך משיגים את המראה המלוטש של האריח. תוצאת הליטוש מכונה Lappato. דרגת הליטוש מסוג Lappato לרוב אינה מגיעה לדרגת הברק  של אריח לא מזוגג בגימור מלוטש (נקרא Polished). 

אריחים בגימור לפטו

 

לפאטו מעורב (גימור פני האריח) - Mixed Lappato Finish

אריח מזוגג רוסטיק העובר תהליך ליטוש של פני האריח.
גימור פני האריח

 

ליטוש אריחים – Polishing 

תהליך ליטוש של פני האריחים. תהליך זה מושג באמצעות ליטוש המשטח באמצעות גלגלי שחיקה. ישנם תהליכים שונים של ליטוש. מקובל לאפיין את הליטוש על פי סוגי האריחים העוברים ליטוש וכן רמת הליטוש:

א. אריחים מזוגגים – האריחים עוברים תהליך ליטוש חלקי. פני האריח שעבר ליטוש כאמור מכונים אריחים בגימור לפטו (Lappato).
ב. אריחים לא מזוגגים – אריחים אלה יכולים לעבור ליטוש חלקי או ליטוש מלא.

אריחים לא מזוגגים שעברו ליטוש חלקי מכונים – Honed Tiles 
אריחים לא מזוגגים שעברו ליטוש מלא מכונים – Polished Tiles 

סוגי גימורים של פני האריחים

 

ליסטלו - Listelo

אריח קישוט שטוח המשמש לחיפוי קירות כמו גם לריצוף.

 

מ'

מבריק (אריח) - Glossy Tile

אריח שבתום תהליך הייצור מקבל גימור חלק מבריק.

גימור פני האריח

 

מוס (סולם קשיות) - Moh's Scale 

סולם Mhos הינה מידה לתיאור עמידות פני האריח בפני שריטות (שהינה , למעשה, מידה לקשיות החומר). המדד הינו בן 10 רמות החל מהחומר הרך ביותר ( טלק – Mhos 1) ועד לחומר הקשה ביותר הקיים בטבע (יהלום – Mohs - 10). בדיקה זו איננה כלולה בתקן הבינלאומי הנוכחי . היא פורסמה בתקן האירופי En – 101.

סולם Mhos

 

מזוגג (אריח) – Glazed Tile 

אריח בעל "כיסוי" המכונה זיגוג. בתהליך הייצור, נכבש החלק הבסיס של האריח הנקרא"ביסקוויט". על גבי הביסקוויט נמרח חומר מקשר שנקרא Engob אשר מעליו מוסיפים את חומר הזיגוג המקנה לאריח את מראהו הסופי וכן הוא מסייע לאטום את פני האריח.

קיימים מספר סוגים (טיפולוגיות) של אריחים מזוגגים:

קרמיקה – Ceramic 

פורצלן מזוגג – Glazed Porcelain 

גוף צבוע – Color Body

אריחים מזוגגים

פני האריח
 

מחיר – Price 

מחיר המוצר באולם התצוגה הינו , לרוב, מחיר מחירון. ממחיר זה מקובל לקבל הנחות, על פי תנאי העסקה וכח המיקוח של הלקוח. על המחיר נטו (לאחר ההנחה) מתווסף מס ערך מוסף. מחיר המוצר יכול לכלול מספר מרכיבים בנוסף למחיר המוצר עצמו כגון: הובלה, אריזה/ משטחים שיש להחזיר, חיתוכים, התקנה, שימוש במנוף.

 

מט (אריח) - Matt Tile

אריח שבתום תהליך הייצור מקבל גימור חלק שאיננו מבריק.

גימור פני האריח

 

מידות בפועל - Actual Measurements 

המידות המתקבלות ממדידת אריח קרמיקה בהתאם לתקן ISO 10545-2.

 

מידות אריח – Tiles Dimensions

לאריח יש מידה מוצהרת שנקבעת על ידי תהליך הכבישה. מידה זו נקראת "המידה הנומינלית". 

למשל 60X60 פירושו: אורך של 60 סמ', רוחב של  60 סמ'. בפועל, עקב תהליך השריפה של האריחים (לרבות התרחבות במהלך הייצור והתכווצות בסופו), התוצאה המתקבלת הינה אריחים שבחלקם ייתכן ויהיו במידה של 60X60 אך ייתכן ויהיו במידות גדולות ממידה זו (למשל 60.3X60.3) או קטנות ממידה זו (למשל 59.8X59.8).

 

מידות ייצור - Manufacturing Measurements 

מידות יצרן עבור אריח קרמיקה חייבות להתאים למידות הממשיות של האריח כאשר מותרת סטייה בתוך הגבולות הסבירים שנקבעו.

(מידת הייצור מכונה לעיתים– קליבר Caliber). התקן על פיו נקבעות הסטיות המותרות ממידות הייצור הינו ISO 10545 – 2.

מידות האריח- אורך ורוחב

 

מידות נומינליות - Nominal Measurements 

מידות המשמשות לסימון האריח. מקובל גם להגדיר כמידות מסחריות. 

מידות האריח-אורך ורוחב

 

מישוריות פני האריח – Surface Flatness 

אריח אמור להיות מישורי בתום תהליך הייצור ואולם, עקב תהליך השריפה, פני האריח אינם מישוריים והם יכולים להיות קמורים (Convex) או קעורים (Concave). תקן Iso 10545-2 מגדיר את המדדים לבדיקת הסטייה המותרת ביחס למישוריות האריח. ליטוש פני האריח יכול להעצים את בעיית הקמירות או הקעירות הטבעית של האריחים בגלל חוסר האחידות של תהליך הליטוש של פני האריח. בדיקה באמצעות הצמדת פני אריח למשנהו איננה מוכרת כמדד ואין לבדיקה זו כל ערך וכל תקפות שהיא.

מישוריות האריח

 

מישק - Joint 

מרווח הנותר בין האריחים אותו ממלאים בחומר הנקרא רובה. חלל זה יכול להיות צר מאוד או רחב יותר והדבר תלוי בהתקנת האריחים הנדרשת והאסתטיקה המבוקשת. הפרדה בין אריחים נועדה לאפשר תנועה בנקודות לחץ וכך למנוע סדקים באריח. קיימים מרווחי הפרדה שונים המיועדים להשגת מטרות שונות. המרווח הידוע והמוכר ביותר הוא המרווח ("פוגה") בין שני אריחים קרובים הנקרא מישק. 

מישקי התפשטות

 

מלוטש (אריח) - Polished Tile

תהליך ליטוש מכני המבוצע על פני האריח בו עושים שימוש באבני שחיקה שונות על מנת להעניק לאריח ברק בעוצמות מגוונות. אריח ייחשב כמלוטש אם הוא אריח לא מזוגג במקור אשר עבר תהליך של ליטוש מלא. רצוי להשוות לליטוש חלקי של אריח לא מזוגג שנקרא– Honed או לליטוש של אריח מזוגג שנקרא Lappato.

אריחים בגימור מלוטש


מסננת שטוחה - Flat Screen

מכונת עיצוב בה עובר החומר המשמש לזיגוג דרך מסננת המעוצבת ע"פ דוגמת הדקורציה ומוטבע באמצעות הלחץ שמפעילה המכונה על האריח.

 

מרווחונים – Spacers 

מרווחונים הינם פיסות פלסטיק קשיח בצורת צלב ונועדו להכנסה למרווחים שבין אריחים כדי להקל על ביצוע הריצוף והשגת קווים ישרים ככל הניתן. המרווחונים מכונים גם "ספייסרים".

רוחב המרווחון קובע ומשמר את רוחב המישק (הפוגה).

 

נ'

נגישות (אריח) - Tactile

סדרה של אריחים המיועדים לסייע למוגבלי ראייה לשימושים פנימיים וחיצוניים. האריחים תוכננו כך שהם "מדברים בשפה אחידה" שנועדה להקל על מוגבלי הראייה.

 

ננו – Nano 

Nano הינו, למעשה חומר נוזלי שנועד לאטימה של נקבוביות אריחים לא מזוגגים. זהו חומר המכיל חלקיקים דקיקים ביותר האמורים לחדור לנקבוביות ולאטום אותן בפני ספיחת זיהומים.

ננו הינה יח' המידה. להמחשה נציין כי עובי שערה של אדם הינו כ – 100 ננו.

Nano

 

נפח חלל ההדחק - Displacement Space

בדיקת התנגדות להחלקה נוספת המתבצעת על אריחים מסוימים (בעיקר לאזורי תעשייה רטובים במיוחד). בדיקה זו נקראת Displacement Space (בתרגום : נפח חלל ההדחק).הבדיקה נועדה לקבוע מהו החומר שיכול להיאגר בין האזורים הנמוכים באריח (Drainage Level ) ובין האזורים הגבוהים שעלים דורכים בעת ההליכה ( Walked on Surface). נפח הדחק גבוה יותר פירושו שהאריח "כולא" כמות גדולה יותר של נוזלים וחומרים אחרים העלולים לגרום להחלקה ולפיכך אריח בעל נפח הדחק גבוה פועל טוב יותר במניעת החלקה.

נפח חלל ההדחק 

 

נקבוביות פתוחות - Open Porosity 

כמות הנקבוביות המצויות על החלק החיצוני של בסיס האריח ("ביסקוויט"). לנתון זה קשר ישיר לרמת הספיגות של החומר ובהתאם משפיע באופן ישיר על השימושים האפשריים של האריח הסופי. 

פני האריח

הטיפולוגיות השונות (שרטוט)

 

ס'

סדיקה - Crazing 

סדק עדין כחוט השערה המופיע לעתים על פני האריח המזוגג. בד"כ נגרם ממתח בין גוף האריח לזיגוג. 

אין מגדירים סדק אם הוא מיוצר בכוונה תחילה לשם אפקט הקישוט. שיטת הבדיקה עבור התנגדות לסדיקה באריחים מזוגגים מוגדרת ע"פ תקן ISO -10545-11.

 

סדרת ייצור – Lot או Batch 

תהליך הייצור של אריחי קרמיקה מניב מוצרים שונים. מקובל לסווג את המוצרים מסוג א' על פי שני פרמטרים עיקריים:

גוון – Shade 

מידה – Caliber

לנושא של סדרות הייצור נודעת משמעות מרחיקת לכת בכל הקשור לתכנון נכון של הריצוף או החיפוי.

סדרות ייצור

 

סוגי מוצרים – Products Typology 

החומר המוכר בספרות המקצועית ובתקנים השונים הינו קרמיקה. עם זאת, התפתחות טכנולוגית וצרכים שונים הביאו לפתוח קבוצות מובחנות בעלי מאפיינים ייחודיים (טיפולוגיות).

מקובלות מספר אבחנות:

אריחי קרמיקה מול אריחי פורצלן.

אריחים מזוגגים מול אריחים לא מזוגגים.

אריחים לא מזוגגים: סגנונות שונים של אריחים מסוג זה.

אריחי ריצוף מול אריחי קיר.

לאור החשיבות העצומה בהבנת השוני בין קבוצות המוצרים, ובעיקר השלכות ההבדלים על השימושים השונים, הקדשנו פרק נפרד לנושא זה.

סוגי מוצרים (שרטוט)

 

סיווג - Classification 

אריחי קרמיקה מסווגים בהתאם לתקן EN 14411 משנת 2003 בהתאם לשיטת הייצור (שיחול, כבישה וכו') וכן על פי מידת הספיגות שלהם. המדדים השונים להגדרת האריחים נגזרים מהסיווג של האריחים.

קרמיקה ופורצלן - תאור הסוגים השונים

תהליך הייצור- קבלת המראה הסופי של האריח

 

סימון האריזה - Box Marking) Labelling) 

תקן – 14411  ISO מציין כי האריח או אריזתו יהיו מסומנים ע" היצרן וארץ הייצור.

בנוסף יש לציין: טיב האריח- סוג א', דגם האריח וסיווגו, מידה נומינלית ומעשית, ציון קיום הזיגוג על פני האריח, התאמת האריח לריצוף או חיפוי קירות, מידת עמידותו לשחיקה ולקיפאון.

סימון אריזה 

 

סינטור – Sintering 

תהליך בו האריחים שעברו תהליך זיגוג או כיסוי , מוכנסים אל תנורים מתוך מטרה לחבר את כל מרכיבי האריח למוצר קשיח בעל צורה סופית לשימוש. 

סינטור

 

ספיגות – Absorption 

ספיגות האריח משמעה רמת הספיגה של האריח המבוצעת על פי תקן ISO 10545-3.

בדיקת הספיגות פשוטה ונעשית בדרך של הטבלת האריח במים , שקילתו וייבושו. מודדים את ההפרש בין שתי הבדיקות ותוספת המשקל מבטאת את ספיגות האריח (מבוטא לרוב ב - %  ממשקל האריח). רמת הספיגות מעידה על איכות האריח (ככל שרמת הספיגות נמוכה יותר, איכות האריח גבוהה יותר).

ספיגות האריח הינה מדד המיושם הן לאריחים מזוגגים והן לאריחים לא מזוגגים. ליטוש פני האריח משפיע רק על רמת הנקבוביות הפתוחות בפני האריח אך אין לו כל השפעה על ספיגות האריח.

ספיגות 

 

ע'

עבה (אריח) - Thick Tile

אריחים מיוצרים בעובי מקובל של 8-11 מ"מ. לעיתים, מייצרים אריחים שונים בעובי גבוה מזה לאור צרכים מיוחדים.

אריח נחשב עבה אם הוא מעל 12 מ"מ. ייצור באריח עבה יותר נועד להביא את האריח לרמות של כח שבירה וחוזק כפיפה גבוהים יותר, ביחס לאריחים דקים יותר

כח בשבירה וחוזק בכפיפה

 

עובי (אריח) – Thickness of Tile 

עובי האריח הינו העובי של המוצר האמור להתקבל בתום תהליך הייצור. עקב תהליך השריפה, עשוי להתקבל עובי שונה מזה המתוכנן. תקן ISO 10545-2 מגדיר את המדדים לבדיקת הסטייה המותרת מהעובי שקבע היצרן. 

עובי האריחים

 

עמידות בפני פגיעה - Impact Resistance

יכולת האריח לעמוד בפני שבירה אם בגוף האריח או סדיקת פני האריח כתוצאה ממכה כבדה. התקן שנועד לקבוע את בדיקת ההתנגדות ע"י מדידת מקדמי ההחזרה של האריחים הינו תקן ISO 10545-5.

התנגדות לפגיעה 

 

עמידות בקיפאון (אריחים) - Frost Proof Tiles

אריחים המיוצרים במיוחד ע"מ לעמוד בתנאי קיפאון והפשרה תוך השפעה מינימאלית, ולכן מתאימים לריצוף/ חיפוי חיצוני החשוף לטמפרטורות נמוכות במיוחד או לחות גבוהה במיוחד וכן לאזורים בהם יש שינויים קיצוניים של טמפרטורה.

שיטת הבדיקה עבור עמידות לקיפאון מוגדרת ע"פ תקן ISO -10545-12

  

פ'

פאזה - Bevel 

אריח שקצותיו הוחלקו ועוצבו בזוית של 45º. תהליך זה נועד, בין השאר ליצור מצב בו לא רואים את קצוות האריח (למשל באזור של פינה). האריח החתוך בפאזה רגיש מאוד לשבר באזור החיתוך.

 

פורצלן (אריח) - Porcelain Tiles 

אריחי קרמיקה אשר תכונתם העיקרית הינה שיעור ספיגות נמוך, הנקבע כערך שאינו עולה על 0.5% ממשקל האריח. לאריח פורצלן יש מאפיינים טכניים טובים מאלה של קרמיקה מה שמאפשר שימושים רבים ומגוונים יותר של אריחי פורצלן ביחס לאריחי קרמיקה. 

אריח פורצלן יכול להיות מזוגג (GL) או בלתי מזוגג (UGL) והוא אינו דליק ועמיד בפני קרינת UV. 

טיפולוגיות של המוצרים

 

פלדספט -  Feldspat

פצלת השדה הינו מינרל המורכב ממתכות אלקליות וקוורץ המשמש כחומר מקשר בהרכב גוף האריח הקרמי. חומר בעל חשיבות רבה לאיכות האריח.

 

פני האריח - Tile Surface

פונקציה של תהליך הייצור, הגימור ותהליכי עיבוד נוספים על פני האריח.

גימור פני האריח
גימור פני האריח (שרטוט)

 

פנל - Battiscopa/Sguscia

אריח המונח בניצב לקיר לצורך דקורציה. מקובל שישנם מס' פנלים:
1. פנלים אסתטיים- Battiscopa
   1.1 פנל החתוך מן האריח המקורי- זול; פחות אסתטי
   1.2 פנל מקורי, לרוב מעוגל בקצהו העליון- אסתטי מאוד, יקר יותר.

2. פנל בעל מאפיינים טכניים:
דוגמה לפנל כזה הינה פנל למטבחים תעשייתיים הבנוי באופן ספציפי ונועד למנוע היווצרות זיהומים מסוגים שונים באזור שהוא, מטבעו, מזוהם ביותר. פנל למטבחים תעשייתיים/ מוסדיים מכונה – Sguscia.

 

פריט - Frit

מרכיב של הזיגוג המושג באמצעות תהליך היתוך בטמפ' גבוהה. הוא משמש או כפתיתים או נטחן ומיובש ומוסף להרכב הטחון ע"מ להשיג זיגוג חלק (תהליך בו מתקבלת צפיפות וצמיגות נשלטת, ושליטה בגודל הגרגר) אשר יונח על גוף האריח.

 

פריסה אלכסונית - Diagonal Layout 

סגנון סידור האריחים על פיו האריחים מונחים בזויות מלוכסנות (דיאגונל) במקום בזויות ישרות. לרוב מבוצע מסיבות אסתטיות. אחד ההיבטים הנגזרים מריצוף בשיטה זו הינו פחת גבוה יותר של חומרים עקב צורך בחיתוכים רבים.

דיאגונל

 

צ' 

צפיפות נגלית - Apparent Density

מידת הדחיסות של המוצק, כלומר של נפח הנקבוביות הקיימות בו (Porosity). לפרמטר זה קשר ישיר למידת הספיגות של האריח.

 

ק' 

קאולין - Kaolin

קאולין הינה למעשה חרסית. רכיב מינראלי המורכב בעיקר מקוורץ וחמרי אלומינה. משמש כמלבין ומעניק מידה של גמישות לגופים קראמיים ולזיגוג.

קורונדום - Corundum

חומר גלם מסוג של תחמוצת האלומיניום (al2o3) אותו מוסיפים לזיגוג האריח והוא מהווה מרכיב מרכזי המשמש להגברת ההתנגדות להחלקה.

קטלוג – Catalogue

הקטלוג הינו קובץ (נייר, CD או קובץ מחשב) המכיל את פרטי המוצרים המיוצרים על ידי חברה כלשהיא. הקטלוג מכיל מגוון רחב של נתונים שמטרתם לסייע למשתמש להתאים את המוצרים הקיימים לצרכים ולייעודים הספציפיים שלו לרבות: שם סדרה, שם אריח, גודל אריח, גימור פני האריח, יחידות אריזה ועוד.
קריאת קטלוג 

קליבר - Caliber   

מידות יצרן עבור אריח קרמיקה חייבות להתאים למידות הממשיות של האריח כאשר מותרת סטייה בתוך הגבולות הסבירים שנקבעו.קליבר הינו חלק מהמדד הכולל של מידת הייצור - Manufacturing measurements.
מידות ייצור     

 

קלינקר - Klinker

קלינקר הוא חומר חרס טבעי הדומה לחרס אדום.אריחי קלינקר הם אריחים הומוגניים, לא מזוגגים המיוצרים בשיטת השיחול. השימוש העיקרי באריחים אלה נעשה בעיקר במפעלי תעשייה, מטבחים תעשייתיים, מוסכים ובריכות.
קלינקר

      

קמירות/ קעירות צידי האריח - Concave and Convex sides

פגמים במידות של צידי האריח הנובעים מתהליך הייצור (התרחבות וכיווץ האריח) אשר בהתאם להם הצדדים מעוקמים במקום להיות מיושרים (קיעור לצד שמאל וקימור לימין).
מישוריות האריח

 

קרמיקה (אריח) - Ceramic Tiles

לוחות דקים עשויים חמר וחומרי גלם נוספים, משמשים בכלליות לחיפוי רצפה וקירות, על פי רוב מיוצרים בשיטת שיחול (A) או בשיטת כבישה (B), אך עשויים להיות מיוצרים בשיטות נוספות (C), מיובשים ובהמשך נשרפים בטמפרטורות המסייעות לייצר את המאפיינים הנדרשים מהאריח. אריח קרמיקה יכול להיות מזוגג (GL) או בלתי מזוגג (UGL) והוא אינו דליק ועמיד בפני קרינת UV.
טיפולוגיות של המוצרים

 

ר'

רובה

ראו להלן "יישום רובה"

 

רוטוקולור – Rotocolor

שלב בתהליך הייצור בו מודפס על פני האריח המראה הסופי שלו. בשיטה זו, נמצאים ההדפסים על גבי גליל או גלילים המסתובבים ומטביעים את ההדפס על גבי אריח העובר תחתם. מספר הגלילים משפיע על עושר המראה של האריחים.
רוטוקולור

 

רוסטיק (גימור פני האריח) - Rustic

אריח שבתום תהליך הייצור מקבל גימור פנים שאיננו חלק (שקערוריות).

גימור פני האריח

 

רוסטיק מעורב (גימור פני האריח) - Mixed Rustic

אריח לא מזוגג רוסטיק העובר תהליך ליטוש חלקי.

גימור פני האריח

 

ריצוף חוץ -  Outdoor Tile

אריחים אלה מתאפיינים בעיקר בכך שהם בעלי רמת התנגדות גבוהה להחלקה  (לרוב R—11,C או R-11,B). זאת בגלל שהאריחים חשופים לגשם וכתוצאה מכך הופכים לחלקים ובכך לסכן את ההולכים עליהם.
בשנים האחרונות היצרנים מקדמים אריחים עבים במיוחד של 2 ס"מ לשימושי חוץ הן בהנחה חופשית והן כרצפה צפה.

אריחים עבים

 

ריצוף מודולרי – Modular Tiles

ריצוף באריחים בגדלים שונים (לעיתים 3 או 4 גדלים שונים) המעניקים מראה ייחודי או מראה כפרי.  דוגמה לשילוב אריחים: 45X45 ,22.5x45 ,22.5X22.5 ,50X50, 33X33 ,33X50.
 

 

רצפה צפה – Floating Floor

רצפה צפה הינה רצפה המונחת על גבי רגליות (פלסטיק או מתכת) בגובה המוכתב על ידי המתכנן. המטרה הינה לאפשר העברת כבלים שונים וצנרת מתחת לרצפה כך שמחד אין צורך להעבירם מתחת לריצוף בגלל העובי של הכבלים ו/או הצנרת ומאידך, ניתן לגשת אליהם בנוחות (למשל במקרה של תקלות או העברת תשתיות נוספות) בנקל. רצפה צפה אמורה לעמוד בעומסים שונים לאורך זמן ולכן בעת התכנון יש לקחת בחשבון פרמטרים שונים ובעיקר חוזק שבירה וכח כפיפה.רצפה צפה מתאימה במיוחד בחדרי מחשבים וגינות.

 

רציפה (שיטת ייצור) - Continua

שיטת ייצור חדשנית רציפה (בניגוד לשיטות המסורתיות) המאפשרת גמישות ייצור גבוהה, אריחים מסוג Full Body המדמים מראה טבעי גדולים מאוד.

Continua

 

ש'

שונות האריחים – Color Shade Variation

מדרג מקובל בענף לבחינת שונות האריחים בינם לבין עצמם, באותה סדרה. מדד זה חשוב מאוד עבור הלקוח בבואו לבחור את האריח כדי שרמת הציפיות שלו תתאים למציאות.
כללית: ככל שרמת ההשתנות גבוהה יותר, מומלץ מאוד ללקוח לראות מספר רב יותר של אריחים כדי לקבל החלטה האם האריח מתאים לצרכיו ולטעמו.

המדרג המקובל:
V1 – Uniform Appearance    - מראה אחיד  - שוני קל מאוד בין אריחים מאותה סדרה
V2 – Slight Variation              - שינוי קל      - שינוי בטקסטורה או בתבנית
V3 – Moderate Variation       - שינוי בינוני   - שונות משמעותית בין האריחים
V4 – Substantial Variation     - שינוי ניכר     - כל אריח שונה ממשנהו

 

שחיקה – Abrasion

בלאי של שחיקה המופיע על פני האריח הנגרם ע"י שריטה מתמדת של החומר הנובעת משימוש ממושך (הליכה, תנועה, גרירת חפצים).
שחיקה

 

שחיקה (מבחן) - Abrasion Resistance

מדד הקובע את דרגת עמידות פני האריח בפני חיכוך (שחיקה – Abrasion). מידת השחיקה של אריח נקבעת על ידי אחד משני המדדים הבאים:
א. אריחים מזוגגים - תקן ISO 10545-7 מסווג אריחים מזוגגים מקבוצה 1 (התאמה לתנועה קלה באזור מגורים) עד קבוצה 5 (התאמה לתנועה מסחרית). המדד קובע את עוצמת התנועה הגורמת להסרת הגלזורה מפני האריח.
ב. אריחים לא מזוגגים - תקן ISO 1054-6 מסווג אריחים בלתי מזוגגים עבור "שחיקה עמוקה"

 (Deep Abrasion). המדד קובע את הכמות המוסרת מפני האריח עקב שחיקה.
התנגדות לשחיקה-הפרמטרים השונים המוגדרים בתקן

 

שיחול (תהליך ייצור) – Extrusion Process

אריחים המיוצרים בתהליך בו חרס רטוב נדחס אל תוך תבנית ולאחר מכן נחתך למידות הרצויות לפני שלב השריפה בתנור. אריחים אלו מסומנים A (להבדיל מאריחים שיוצרו בכבישה ומסומנים B).
תהליך ייצור – שיחול

 

 

שיטות ייצור - (Production Systems)

כבישה
שיחול

 

שכבה אמצעית מבחינה - Intermediary Separating Layer

שכבה (בד"כ מצרף חומרים) המשמשת להפרדה בין השכבות העליונות והתחתונות של תשתית המשמשת לריצוף. 

 

שריפה (תהליך)  – Firing Cycle

הטמפרטורה בה כל אזור בתנור מגיע על מנת להבטיח כי החומר יישרף באופן נאות ואחיד.טמפרטורה זו משתנה מסוג חומר אחד למשנהו ואף מפורמט אחד ומגודל אחד לאחר גם כאשר מדובר בסוג זהה של חומרים. ישנן שיטות שונות לשריפה כאשר לכל שיטה יש מטרות וייעודים שונים, כדלקמן:

א. שריפה אחת – Single Fire או Monocottura
תהליך הייצור מסתיים בתום שריפה אחת:

אריח מזוגג: בתום הכבישה מוסיפים זיגוג (בתוספת חומר מקשר – Engob). האריח עובר לתנור. בתום תהליך השריפה האריח מוכן לשימוש.

אריח לא מזוגג: תהליך הייצור מסתיים במהלך הכבישה. האריח עובר לתנור. בתום תהליך השריפה האריח מוכן לשימוש.

ב. שריפה כפולה – Bicottura או  Double Firing
שיטת ייצור של אריחי קירות וריצוף באמצעותה הביסקוויט או גוף האריח עוברים תהליך ראשוני של שריפה ולאחר הנחת הזיגוג ו/או הדקורציות על פני האריח נחשפים לתהליך שריפה נוסף.

ג. שריפה שלישית – Third Firing
שיטת ייצור דקורטיבית באמצעותה הביסקוויט או גוף האריח עוברים שלשה תהליכי שריפה:  תהליך ראשוני של שריפת הבסיס ("ביסקוויט"), תהליך שני של הנחת זיגוג ראשוני ושריפה ושלב  שלישי של הנחת הזיגוג ו/או הדקורציות על פני האריח העוברים תהליך שריפה  נוסף. תהליך זה  של שריפה הינו בטמפרטורה של 650-700 מעלות (אשר אינה פוגעת באריח או בגלזורה שעברו  שריפה קודמת).

תהליך השריפה

 

 

ת'

תחזוקת אריחים - Tiles Maintenance

תחזוקת אריחים כוללת מספר שלבים שביצוע כולם יבטיח את עמידות המשטח כולו לאורך זמן רב והנאה של המשתמש באופן הטוב ביותר. תחזוקת האריחים מתחילה בשלב של בחירה נכונה של האריחים, ריצוף עם שימוש בחומרי רובה מתאימים, הגנה על האריחים עד למועד בו משתמשים במשטח לייעודו הסופי , שימוש במשטח על פי הייעוד שנקבע לו ולבסוף, ניקיון ותחזוקה של האריחים והמשטח עם חומרים מתאימים ואיכותיים בתכיפות ובהקפדה.
תחזוקה וניקוי אריחים

 

תפרי התפשטות

ראו "מישק"

 

תקני מידות מידות עבור אריחי קרמיקה -  Dimensional Standards for Ceramic Tiles

אריחים סוג א' חייבים לעמוד בהוראות תקןIS0-14411 לסיווגם ע"פ פרמטרים שונים ובהם:
אורך, רוחב, עובי, ישרות הצדדים ומישוריות פני האריח.
מידות האריח- אורך ורוחב

 

תקנים – Standards

קביעות מקצועיות של מכוני התקנים במדינות השונות.
א. התקנים הבינלאומיים הרלבנטיים בתחום של קרמיקה ופורצלן: ISO -10545 ,ISO- 14411
תקנים אלה מגדירים את מאפייני המוצרים, המדדים הרלבנטיים וכן את דרכי המדידה שלהם.
ב. תקן מס' 314 של מכון התקנים הישראלי אימץ את התקנים הנ"ל.
ג. תקן אוסטרלי – ניוזילנד מס'  As/Nzs - 4586  + 4663 דנים בנושא ההתנגדות להחלקה
ד. תקן מס' 2279 של מכון התקנים הישראלי אימץ תקנים אלה (תקנים אוסטרליה – ניוזילנד) עם מספר שינויים לצורך התאמה למאפיינים המיוחדים של השוק הישראלי.
ה. הנחיות בדיקות מידת ההתנגדות להחלקה פורסמו על ידי גופים מוסדיים בגרמניה:
Din 51130 (אזורים בהם נהוג ללכת עם נעליים – אזורי מסחר ותעשייה)
DIN 51097  (אזורים בהם נהוג ללכת יחפים – בריכה, ספא וכד')
ו. תקנים ישראליים נוספים בתחום הינם:
789- סטיות מותרות בעבודות בניה
1555 - חלק 3 - ריצוף: מערכת פסיפס ואריחי קרמיקה לריצוף וחיפוי
1661 - חומרי מילוי למישקים בין האריחים
1918- חלק 6 - נגישות הסביבה למוגבלי ראיה
4004 - חומרי הדבקה

 

ISO - International Standard Organization

ארגון התקינה הבינלאומי עוסק בתקינה בנושאים טכנולוגיים שונים וכן בתקינה לעסקים, ממשל וחברה. ב – ISO חברות כ – 150 מדינות. מכון התקנים הישראלי חבר בארגון זה. מדינת ישראל מחויבת, על פי הסכמים, לאמץ תקנים בינלאומיים שחלקם אף הופך לתקנים רשמיים.

לקביעת פגישה עם מומחה ללא התחייבות