אריחים מיוחדים

אריחים דקים

אריחי הפורצלן הדקים פותחו לפני מספר שנים והם מתאפיינים ביחס עובי/שטח נמוך במיוחד, בטווח של 3-7 מ"מ ובאורך שמגיע ל-3.5 מ"א. האריחים הם לוח/פלטת קרמיקה דקה במידות שהגדולה בהן הינה בגודל 1000X3500 ושאר המידות הנדרשות נחתכות ממנה. 

רוב האריחים הדקים הם בעלי ספיגות נמוכה (נמוך או שווה ל-0.5%), פני האריח יכולים להיות מזוגגים או לא מזוגגים וגב האריחים לעיתים מחוזק על ידי רשתות לחיזוק בהדבקה.

אריחים דקים מתאימים במיוחד לריצוף בשימושים ביתיים המאופיינים בתנועה קלה, כמו מטבחים וחדרי אמבטיה וכן לשימושים מסחריים וציבוריים, כגון משרדים, לובאים של מבנים ועוד; בכל הנוגע לחיפוי קירות פנימיים – קיימת התאמה לשימושים ביתיים, מסחריים וציבוריים; כן קיימת התאמה לשימוש בקירות חיצוניים בחיפוי יבש (Ventilated Facade), במידה וספיגות האריח נמוכה וגבו מחוזק.

 

יתרונות האריחים הדקים

 1. מראה אסתטי של לוחות שלמים עם מעט מרווחים ("פוגות").

 2. משקל נמוך.

 3. צריכת חומר גלם נמוכה.

 4. עובי נמוך מהווה פתרון מעולה בכל הקשור להדבקה (הן בריצוף והן בחיפוי) של משטחים קיימים, כאשר לא מעוניינים להסיר את הריצוף/החיפוי הקיים. מצב זה חוסך בעלויות וכמו כן מהיר באופן יחסי.

 5.  ניתן לחתוך בקלות את האריחים ובכך להתאימם לצרכים בשטח.

 

חסרונות האריחים הדקים

1. אופי האריחים מכתיב דרישות מחמירות יותר במונחים של:

א. חוזק מכאני של התמיכה.

ב. תכונות של דבקים ורובה מתאימים.

2. סיכון גבוה (בעיקר של שבר) בכל הקשור לתכנון לא מושלם ויישום האריחים, בעיקר אם התשתית של האריחים (ריצוף או חיפוי) לא מפולסים באופן מלא או שהביצוע נעשה באופן לא מקצועי.

3. סיכון של שימוש באריחים לא מתאימים לייעודם (למשל, שימוש באריחים גדולים ללא תמיכה בגב האריח).

אריחים עבים 

Hilron מציעה עולם רחב ומגוון של פתרונות ייחודיים בתחום ריצופי החוץ. התחום מהווה חלק משמעותי בפיתוח סביבתי בפרויקטים – מסחריים וציבוריים, ובשימושים פרטיים.

בשנים האחרונות, עם הרצון לגוון את הפתרונות המוצעים לאריחי חוץ, התרחב היצע הפתרונות בתחום לפרויקטים מסחריים וציבוריים. החידוש האחרון הינו אריחי פורצלן בעובי 20 מ"מ ו-30 מ"מ.

 

הגורמים להרחבת ההיצע: 

 • אכזבה רבה מפתרונות קיימים (בטון, אבנים משתלבות ואבן), בעיקר לאור קשיי ניקיון ובעיות תחזוקה.

 • התפתחויות טכנולוגיות וביקוש עולה בקרב אדריכלים לשימוש בפורצלן לפתרונות חוץ בגדלים מיוחדים (75x75, 90x90, 60x120, 120x120).

 • אריחים בעלי עובי מיוחד (12 מ"מ, 20 מ"מ) עם נתוני חוזק שבירה וכפיפה מרשימים שנותנים מענה לכל סוג עומס אפשרי.

 • מגוון רחב של סגנונות, גוונים וגימורים, כולל ייצור בשיטה הדיגיטלית שמדמה אבן טבעית כך שכל אריח נבדל ממשנהו.

 • מערכת הגנה מיוחדת המיושמת בתהליך הייצור ומונעת ספיחת לכלוך וזיהומים ומאפשרת ניקוי ותחזוקה קלים.

 • התנגדות להחלקה – האריחים עומדים בדרישות העולמיות המחמירות בעיקר באזורים פתוחים החשופים לרטיבות וזיהומים (לרבות R11 ,C).